Aylık arşivler: Temmuz 2018

Astropay

Astropay2008 yılında dünya piyasasına giren evrensel ödeme sistemine astropay denir. Ön ödemeli sanal kart olarak karşımıza çıkar. Sözlükte sanal para ödeme yöntemi olarak geçer. Kredi kartı ya da sanal kredi kartı değildir. Satın almalarda size 16 haneli kod , son kullanma tarihi ve cvc güvenlik kodu verilir. Alışveriş yapılan yere bu rakamlar girilerek alışveriş tamamlanır. Kartlar 1 yıl geçerlidir. Limiti biten kart otomatik olarak iptal olur. Yıl sonunda bakiyeniz olsa bile kart iptal olacağından kartınızı 1 yıl içinde kullanıp bitirmelisiniz.

Astropay kart kredi kartı gibi çalışmaz. Kartı satın alırken içi yüklü bir şekilde satın alırsınız. Önce ödeme yapar sonra harcama yaparsınız. Kredi kartların da ise önce harcama yapar sonra ödeme yaparsınız. Bilinçli alışveriş Astropay kart ile yapılan alışverişlerdir. Astropay dolar olarak yüklenir. O yüzden fiyatları günlük olarak dolar bazlı olarak değişir. Fiyatlar hiçbir zaman dolar kurunun altında olmaz. Astropay kart alırken fiyat olarak düşük fiyat veren firmalara güvenmeyin. Amaçları sizi dolandırmak olduğu unutulmamalıdır.

Astropay Kart İle Hızlı Alışveriş Nasıl Yapılır?

Astropay Kart İle Hızlı Alışveriş Nasıl Yapılır?Alışveriş yaparken yaşanan en büyük sorunlardan birisi alışveriş ödemesinin yapılmasıdır. Bugün bir çok insan internet dünyasında yaşanan dolandırıcılık olaylarına bağlı olarak kişisel bilgilerini vermek istemiyor.

Bu yüzden alışverişlerini pahalı da olsa çevresinden yapmak istiyor. Bu durum internet dünyasında online alışveriş piyasasının hacminin düşmesine neden oluyor. Bu sorunları çözmek adına 2008 yılında Astropay ön ödemeli sanal kartlar oluşturuldu.

Astropay kartın çalışma mantığı çok basittir. Astropay kart satan bir firmayla iletişime geçip güncel astropay fiyatlarını öğrenip ödemenizi karşı tarafa havale olarak geçersiniz. Havale yaparken açıklama kısmına telefon numaranızı verirsiniz. Ödemeniz kontrol edildikten sonra karşı firma telefon numaranıza 16 haneli bir kod, son kullanma tarihi ve güvenlik numarası gönderilir. Bu 3 bilgi ile internet dünyasında güvenli bir biçimde alışveriş yaparsınız.

Astropay kart nasıl kullanılır? Hemen açıklayalım. Alışveriş yaptığınız çevrimiçi alışveriş merkezlerinde ödeme yöntemleri bölümünde elektronik ödeme bölümü altında astropay ile ödeme seçeneğini tıklayıp size verilen 16 haneli kodu son kullanma tarihini güvenlik numarasını ve harcamak istediğiniz bakiyeyi yazıp onayladığınızda saniyeler içinde ödemeniz onaylanır. Bakiyeniz kartınızdan düşüp alışveriş yaptığınız firmanın hesabına geçer. Böylece kişisel bilgilerinizi kimse ile paylaşmadan internetten alışveriş yapmış olursunuz.

Astropay kart ile alışveriş yapmak son derece güvenilirdir. Güvenilir olmayan durumlar şunlardır. Kart bilgilerini unutur ya da kaybederseniz paranız yanar. Bu yüzden bilgilerin iyi muhafaza edilmesi gerekir. Astropay kart alacağınız firmanın güvenilir olması gerekir. Bugün birçok paravan firma internet dünyasında Astropay kart almak isteyenleri dolandırmak için ağlarını kurmuş bekliyor. Bu yüzden referansı kuvvetli sürekli alışveriş yaptığınız yeri tercih etmelisiniz.

Astropay fiyatları hiçbir zaman o günkü dolar kurunun altında olamaz. Bu yüzden dolandırılmamak için mutlaka o günkü dolar kurunu takip edip alışverişinizi öyle yapmalısınız. Astropay firmasına önce ödeme yapar sonra kart talep edersiniz. O yüzden güvenilir olmayan firmalar ödeme aldıktan sonra size kart bilgisi göndermez. Ya da size geçersiz kod bilgisi gönderip kodu sizin kullandığınızı savunabilir.

Astropay Ön Ödemeli Kart

Astropay Ön Ödemeli Kartİnternette güvenilir alışveriş denilince akla ilk gelen yöntem Astropay ön ödemeli kartlardır. 2008 yılında ekonomi piyasasına giren bu evrensel ödeme sistemi bugün Türkiye, Çin gibi bir çok ülkede aktif olarak kullanılmaya başlandı.

İnternette kişisel bilgilerinizi bir başkasına vermeden güvenli bir biçimde ödemelerinizi anlık olarak aktarabileceğiniz güzel bir sistem geliştirdi Astropay. Bu sistem ile dünyanın neresinde olursanız olun ödemelerinizi anlık olarak aktarmak istediğiniz yere aktarabilirsiniz. Bunu yaparken ciddi komisyon ve faizler ödemezsiniz.

Astropay ön ödemeli bir karttır. Önce para yüklersiniz sonra harcamaya başlarsınız. Paranız kadar harcayın felsefesine göre çalışır. Paranız bittiği an kart kendini otomatik olarak imha eder. Kartın kullanım ömrü 1 yıl olup yıl sonunda kart kendiliğinden otomatik olarak iptal olur. Bu süre içinde kartı mutlaka kullanıp bitirmelisiniz.

Astropay bir kredi kartı değildir. Kart kullanım ücreti gibi herhangi bir komisyon ödemezsiniz. Kartlar dolar bazında yüklenir. Bu yüzden fiyatlar günlere göre değişir. Günlük dolar kuru baz alınarak Astropay satış fiyatları çıkarılır. Sitemizin canlı destek hattına haftanın 7 günü 24 saat bağlanıp güncel fiyatlar ve ödeme kanalımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sanal kart ile Astropay arasında önemli farklar vardır. Astropay kart limiti bittiğinde kendiliğinden iptal olması en önemli farktır. Kredi kartında para yatırmadan harcamaya başlarken Astropay kart ile harcama yapmak için karınıza para yüklemeniz gerekir. Paranız kadar alışveriş yaparsınız.

Astropay kart kullanımı oldukça sadedir. Çevrimiçi mağazanın ödeme kanalına girip ön ödemeli kartlar bölümünden Astropay ile ödeme bölümüne girip 16 haneli kodunuzu son kullanma tarihini ve güvenlik kodunu girip güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Ödemeler anlık olarak gerçekleşir.

Astropay ön ödemeli kartları önünüze gelen her firmadan almanız doğru değildir. Sizi dolandırmak amacıyla kurulmuş, ucuz Astropay kart sattığını iddia eden firmalara itibar etmeyin. Hiçbir firma dolar kurunun altında bir değere bu kartı satamaz. Bu anlamda günlük dolar kurunu iyi takip etmelisiniz. Ödeme yaparken açıklamaya güncel telefon numaranızı yazmayı unutmayın. Ziraa kod mesaj yoluyla sistemde belirdiğiniz telefon numarasına gelecektir.