Botoks Nedir?

Botoks Nedir?Botoks yaşlanmayla birlikte mimik çizgilerinde görülmeye başlayan çizgileri ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Botoks özellikle alın, kaş çatma çizgisi, boyun çizgileri bölümüne uygulanır. Minik iğnelerle kaş bölgesine ilaç vererek tedavi yapılır. Çizgiler 4-7 gün içinde yok olur ve kırışıklıklar tamamen ortadan kalkar.

Botoks hangi sorunlarda etkili oluyor?

Koltuk altı terlemelerinde, migren ağrılarında, alın, kaş arası ve göz kenarı çizgilerinde, üst dudak bölgesinde etkili sonuçlar verir.

Botoks, Yapılan Bölgede Şişlik Olur Mu?

Botoks dolgu maddesi değildir. Bu yüzden işlem yapılan bölgede şişlik oluşmaz. Kas gevşemesi sonucunda  işlem yapılan bölgede hafif düzeyde değişiklik olur.

Botoks İşlemi Nasıl Uygulanıyor?

Botoks bir enjeksiyon işlemidir. Uygulanan bölge lokal anestezi kremleriyle uyuşturulup 20 dakika beklenir. Uygulama yapılan alan iyice temizlendikten sonra ince uçlu iğneler ile kas içine küçük dozlar enjekte edilir. Uygulama 10-15 dakika sürer.

Kimler Botoks Yapabilir?

Alanında uzman estetik cerrahlar, dermatologlar, medikal estetik uzmanları botoks yapabilir.  İşlem yapan hekimin yüz anatomi ve kas çalışma alanında uzman olması gerekir.

Botoks Ne Zaman Etki Gösteriyor?

Botoks en erken 2 günde etkisini gösterir. Bu süre kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Maksimum 7 gün içinde bu süre tamamlanır.

Botoks Yan Etkileri Oluyor Mu?

Botoksun  herhangi bir yan etkisi yoktur. Tedavi amaçlı uzun yıllardan beri kullanılan bir tekniktir. Herhangi bir organın hasar görmesi söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir