El Gençleştirme İşlemleri Nelerdir?

El Gençleştirme İşlemleri Nelerdir?El gençleştirme operasyonlarında temel amaç el sırtında azalan cilt alt dokusunu yerine koymaktır. Yıpranmış cildin kalitesi arttırılarak cilt lekelerinden tamamen kurtulabilirsiniz. Cilt altı dolgunlaştırma işleminde el sırtına yağ ve kök hücreleri dolgusu yapılır. Cildi nemlendirmek amacıyla hyaluronik asit ve PRT uygulaması yapılır. Cilt lekeleri kimyasal soyma yöntemi ile ortadan kaldırılır.

El Gençleştirme İşlemleri Kimlere Yapılır?

1- Ellerinde yaşlanma belirtisi olan tüm hastalara

2- Cilt alt doku kaybı yaşayanlara

3- Ciltte incelme ve yıpranma yaşayanlar

4- Cildinde lekelenmeler oluşan herkese yapılabilir.

El Gençleştirme İşlemleri Nelerdir?

El gençleştirme işlemleri deri altında kaybedilen yağ dokuyu yerine koymak , cilt kalitesini arttırmak ve cilt lekelerinden kurtulmak için yapılan işlemler olarak 3 başlıkta yapılır.

1- Yağ Enjeksiyonları: Vücuttan alınan yağ doku belli aşamalardan geçirilip yoğunlaşması sağlanır. Yoğunlaşan dolgu el sırtına verilir. Verilen yağ doku ile yumuşak dokunun onarılması sağlanır.

2- Dolgu uygulamaları: Yan enjeksiyonu yerine daha basit bir işlem olan dolgu uygulaması tercih edilir. Hyaluronik asit uygulamaları ofislerde yapılır ve 1 yıldan uzun süre etkisini gösterir.

3- Deriyi nemlendirme işlemleri: Zamanla incelen ve kuruyan deri içten nemlendirmek ve güçlendirmek için hyaluronik asit enjeksiyonları yapılır. 2 hafta arayla 4 kez yapılır. Yılda 1 kez tekrarlanması durumunda ellerin gençliği korunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir