Estetik Dolgu Uygulamaları

Estetik Dolgu UygulamalarıGenetiksel, kişisel ve çevresel bir çok faktör cildimizin yaşlanmasını ve ciltteki elastik bağ dokunun zayıflamasına, cildin genç yapısının kaybolmasına neden olur.Estetik operasyonlarla bu durumun önüne geçip daha genç bir yapıya kavuşabilirsiniz. Estetik operasyonlarda estetik dolgular kullanılır.

 Estetik dolgu  yüzde oluşan kırışıklıkları gidermek, dudakların kalınlaştırılması, elmacık kemik, çene ovalı gibi yüzün bir çok bölgesinde uygulanır. Burundaki dengesizliklerin tedavi edilmesi, burun ucu kaldırma, kaş kaldırma, çene ucu şekillendirme gibi operasyonlarda estetik dolgu  sıkça kullanılır.

Estetik dolguda seçilen dolgu maddesinin alerjik, toksit ve karrsinojenik olmamasına dikkat edilmelidir. Dolgu malzemeleri labaravatuar ortamında üretilir. Estetik dolgular iş ve sosyal yaşamınızı olumsuz etkilemez. Estetik dolgu fiyatları kullanılan maddenin cinsine, enjekte edilen bölgeye ve enjekte miktarına bağlı olarak değişir. İhtiyaca göre bazen birkaç kutu dolgu maddesi kullanılabilir. Görüşmelerde uzman doktor ne kadar dolgu maddesi kullanılacağı, nereye uygulanacağı, uygulamanın maliyeti hastaya detaylı olarak aktarılır.

Dolgu Maddeleri Hangi Amaçlar için Kullanılır;

1- Dudak şekillendirme operasyonlarında

2- Dudak çevresi çizgi ve kırışıklıkları düzeltmede

3- Göz çevresi çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde

4- Alın ve kaş arası çizgilerin doldurulması işlemlerinde

5- Çene ovalı belirginleştirmede

6- Yüz profil şekillendirmede

7- Kaş kaldırmada

8- Burun ucu kaldırmada

9- Burun sırtındaki düzensizliği gidermede

10- Sivilce izlerini düzeltmede

11- Göz kapaklarını dolgunlaştırmada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir