Jinekomasti

Jinekomasti Erkekler de Meme Büyümesi ve Tedavisi

JinekomastiJinekomasti ameliyatı erkeklerde görülen kontrolsüz meme büyümesini küçültmek için yapılan estetik operasyondur. Erkeklerde görülen meme büyüme sorunu ortadan kaldırılır. Meme olması gereken boyuta getirilir. Kesi olmadan hızlı bir biçimde ağrısız bir şekilde yapılır.

Erkeklerde meme büyümesine Jinekomasti, bu problemi ortadan kaldırmak için yapılan tedaviye de Jinekomasti operasyonu adı verilir. Memelerin büyümesi erkeklerin cinsel  ve sosyal yaşamda sorunlar yaşamasına özgüven kaybına neden olur. Erkek için genişlemiş ve büyümüş memeler stresli ve utandırıcı bir durum olarak algılanabilir.

Erkeklerde meme büyümesi neden olur?

Jinekomasti sorunu çağımızın en yaygın estetik problemlerinden birisidir. Sağlıksız beslenme, gıda maddelerinde kullanılan katkı maddeleri, hormonel değişimler memelerin büyümesine neden olur. Hareketsiz sporsuz yaşam biçimi dememe büyümesini tetikler. Alkol ve uyuşturucu kullanımı, yaşlanmalar, tümörler, böbrek ve karaciğer yetmezlikleri bu rahatsızlığın ilerlemesini sağlar.  Jinekomasti ergenlik döneminde ve 60 yaşının üstündeki yaşlılarda sıklıkla görülür.

Erkeklerde meme büyümesi önlenebilir mi?

Meme dokusunda meydana gelen büyümelere egzersiz ve diyetler dur diyemeyecektir. Hormonel dengeyi sağlamak adına sağlıklı beslenmek ve egzersiz takvimine uymak gerekir. Kesisiz Jinekomasti operasyonu büyümüş meme dokusu için en rahat operasyonlardır.

Jinekomasti Operasyonu nasıl yapılır?

Jinekomasti operasyonu öncesi doktor fiziki muayene yapar. Mevcut meme dokusunu incelemeye alır. Memede gelişen dokusun yapısı ve büyüklüğü dikkate alınarak tedavi yöntemi belirlenir. Hastanın gerçekten sorunu olduğuna inanılırsa operasyonlar başlatılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir