Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe AmeliyatıKarın derisi sarkması genellikle kadınlarda görülen bir durumdur. Bu durum karın germe ameliyatları ile düzeltilebilir. Erkeklerde aşırı kilo alma sonucu karın ve göbek derisinde sarkmalar ve gevşemeler olur. Kadınlarda en önemli engel geçirilen hamilelik sürecidir. Genetik faktörlerin etkisini araştırmak adına hastaların milliyet durumu sorgulanır. Kilo kayıpları karın derisini gevşetir ve sarkmalara neden olur. Karın germe ameliyatı ile bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Karın germe ameliyatı ortalama 2 saat ile 5 saat arası sürer. İç çamaşır altına gizlenen göbeğin 10 cm altından bir kesi hattı yapılır. Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikişler yapılıp dikişler kapatılır. Bölge pansuman yapılarak kapatılır.Bölgede biriken sıvıyı dışarı atmak için dren adı verilen iki tüp yerleştirilir. Karın germe ameliyatında ilk gün idrar sondası uygulanır. Karın germe ameliyatı sonrası idrar sondası çekilir. Ameliyat sonrası kişiye uygun korseler giydirilir.

Karın gerdirme ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Cerrahınızın tavsiyelerine harfiyen uymalısınız. Sigara içiyorsanız 2 hafta boyunca sigara kullanımına ara vermelisiniz. Bu dönemde güneşte uzun süre kalmak doğru değildir. E vitamini içerek gıdalardan ve aspirin kullanımdan uzak durmalısınız. Ağır diyet rejimlerine ara vermelisiniz. Soğuk algınlığı ve enfeksiyon durumları ameliyatın ertelenmesine neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir