Kol Germe

Kol Germe Operasyonları

Kol GermeKolun üst bölgesi ve iç kısmında oluşan sarkıklar genelde yağ birikmesi sonucu oraya çıkar. Bu bölgede deri ve deri altı dokuları gevşek yapıdadır. Kalıtım, yaşlanma,kilo verme,kilo alma, güneşte fazla kalma, yer çekimi gibi etkenler derialtı dokularının gevşemesine neden olur. Ağır derecede sarkmalar cerrahi operasyonlarla çözüme kavuşturulur. Ortalama 1 saat ile 3 saat arası süren bu operasyonlarla sarkmalardan tamamen kurtulabilirsiniz. Kollar yana doğru kaldırıldığında kolun üst bölümünde yarasa kanadına benzer sarkmalar gözükür. Bu durum kişinin kısa kolu gömlek giymesinde kendini belli eder. Kol sarkma problemi hastadan hastaya değişen bir durumdur.

Kol sarkması deri kalitesi bozulan, yağlanmanın arttığı bölgelerde sıklıkla görülür. Kol germe operasyonlarında hafif sarkmalarda AWT uygulaması ile risksiz bir şekilde etkin tedavi edilir. Ağır sarkmalarda deri kaliteli ise yağ alma operasyonu yeterlidir. Deri kalitesi bozulmuşsa kol germe ameliyatı gerekir. Bazı hastalara hem yağ aldırma hem de kol germe operasyonu birlikte yapılır.

Kol germe ameliyat genel anestezi ya da lokal anestezi şeklinde yapılır. Tedavi süresi ortalama 1 saat ile 3 saat arasında değişir. Çok ağır sarkmalarda ve yağlanma durumlarında hasta 1 gün hastanede kalabilir. Kol sarkması hem enine hem boyuna gerçekleştiği için hem enine hem boyuna kesimler yapılır. Hasta ameliyattan en az 3 gün önce aspirin almayı kesmelidir. Çünkü aspirin tarzı ilaçlar kanamayı uzatır ve operasyonları güçleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir