Liposuction

Liposuction ile İdeal Vücut Ölçünüze Kavuşun

LiposuctionLiposuction  bölgesel olarak biriken fazla yağın vakum ile alınmasıdır. Vücutta biriken yağ fazlalıkların alınmasına Liposuction adı verilir. Bölgesel incelmede mükemmel sonuç veren etkili bir yöntemdir. Liposuction kilo verme yöntemi değildir. Yağ aldırma ameliyatı kilo vermek amacıyla kullanılması sağlık açısından sakıncalı durumlar yaratabilir.

Liposuction Yağ Aldırma Ameliyatı Öncesi Değerlendirme

Liposuction yağ aldırma operasyonu öncesi iyi araştırma yapılması gerekir. Liposuction estetik operasyonu kusursuz görünüm değil düzeltme olarak algılanmalıdır.  Liposuction deri elastik yapısı iyi olan, deride fazla sarkıklık ve gevşekliği olanlar için etkili sonuç verir.

Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınabilir

Bu uygulama kişiden kişiye göre değişir. Kiloya, uygulama alanına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ortalama 5-6 litre yağ alınır. 50 kg birinden 5 litre alınırken 100 kg birinden 6-7 litre rahat alınabilir. Alınacak yağ miktarı herkes için kendine özgüdür.  Liposuction işleminin abartılması, kilo verme yöntemi olarak kullanılması kişide sağlık sorunlarının çıkmasına neden olacaktır. Bu yüzden yöntem kilo verme olarak değil tedavi olmak amacıyla yapılmalıdır.

Liposuction Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction yağ alınması 4 yöntemle alınır.

1-  Kuru teknik

2-  Wet teknik (yaş teknik)

3-  Superwet teknik (çok yaş teknik)

4-  Tümescent teknik olmak üzere dört şekilde yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir