Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatları

Meme DikleştirmeGöğüslerde sarkma sorunu yaşayanlar meme dikleştirme ameliyatı yaptırabilir. Emzirme sonrası memelerdeki formun kaybolmasıyla memelerde sarkmalar görülür. Sarkık göğüsler istenilen kıyafetin giyilmesine engel olduğu gibi çirkin görüntüsü ile kadınlarda ciddi özgüven sorunlarına sebep olur.

Kimler meme dikleştirme operasyonu yaptırabilir?

1- Emzirme sonrası göğüslerinde sorun yaşayanlar

2- Kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkık göğüsleri olanlar

3- Yaşa ve yer çekimine bağlı olarak göğüs sarkması görülenler

4- Meme başı bölgesinde genişleme yaşayanlar

5- Sarkık göğüs nedeniyle özgüven sorunu yaşayanlar

6- Sarkık göğüs nedeniyle dilediği elbiseyi giymede sorun yaşayanlar

Meme dikleştirme operasyonu nasıl yapılır?

Meme dikleştirme operasyonları meme büyütme ya da meme küçültme operasyonları ile birlikte yapılır. Genel anestezi yöntemiyle yapılır. Areola bölgesinin küçültülmesiyle işlem başlatılır.  Meme dikleştirme operasyonu göğüs boyutunda herhangi bir değişikliğe neden olmaz.

Meme dikleştirme operasyonunun olmazsa olmazları nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatında hastanın mevcut sarkıklığı incelenir. İnceleme sonucunda memenin şekli, cildin esneklik seviyesi, cildin kalitesi ve derinin fazlalığı dikkate alınarak operasyon için tedavi planı yapılır. Memeye uygulanacak kesi bu bilgiler ışığında tasarlanır. Altta yatan meme dokusunun forum kazanması için memeye şekil verilir. Fazla deri meme bölgesinden uzaklaştırılıp dikiş atılır. Dikişler yeni oluşturulan yapıya uygun olarak dikilir. Deri yapıştırıcısı ile tüm kesikler kapatılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir