Meme Küçültme

Meme Küçültme Operasyonu

Meme KüçültmeMeme küçültme sağlık ve estetik açıdan sorun yaratan iri göğüslere yapılan cerrahi operasyonlardır. Göğsün olması gerektiğinden büyük olması sırt ağrısı gibi bir çok duruş bozukluklarına yol açar. Kişinin çabuk yorulmasına, meme altında biriken terlemeler cilt sorunlarına davetiye çıkarır. İskelet sisteminin deformasyon olmasına, kadınların istedikleri kıyafetleri giymelerine engel teşkil eder. İri göğüsler estetik dış görüntüsünüz bozar. Kadınlarda özgüven eksikliğine neden olur.

Kimler meme küçültme yaptırabilir?

1- Göğüsleri normalden büyük olanlar

2- Göğüslerinde sarkıklık sorunu yaşayanlar

3- Cilt sorunu, bel ve sırt ağrısı çekenler

4- Fiziksel aktivitelerini yapamayacak kadar büyük göğse sahip olanlar

5- Estetik görüntüsü nedeniyle özgüven kaybı yaşayanlar

6- El yumuşaması, his kaybı ve duruş bozukluğu yaşayanlar

Meme küçültme operasyonu nasıl yapılır?

Genel anestezi altında meme küçültme operasyonları yapılır. Meme içinde bulunan yağ dokular ve meme dışındaki fazlalık alandan uzaklaştırılır. Meme küçültme operasyonunun yanı sıra meme dikleştirme operasyonu da birlikte yapılabilir. Memenin boyutu göz önüne alınarak kişiye özel teknikler uygulanır.

Meme küçültme operasyonunun olmazsa olmazları

Hastanın yaşı, memenin irilik durumu, hastanın çocuk beklentisi, emzirme durumları göz önüne alınarak tedavi süreci başlatılır Operasyon ortalama 1 saat sürer. Hasta en az yara izi ile operasyonu tamamlaması hedeflenir. Operasyon sonrası hastaya detaylı dikkat edilmesi gerekenler aktarılır. Meme küçültme operasyonu hastanın emzirmesine engel teşkil etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir