Orta Yüz Germe

Endoskopik Orta Yüz Germe Hangi Problemleri Çözmek İçin Kullanılır ?

Orta Yüz Germe

1- Alın mimik çizgilerini düzenleme

2- Çatık kaş düzeltme operasyonlarında

3- Düşük kaş operasyonlarında

4- Düşük göz kapağı operasyonlarında

5- Kaş düşmesi durumlarında kullanılır.

Orta yüz germe ameliyatlarında uzun kesikler oluşmaz. 1 cm kesikler operasyon için yeterlidir. Bu yüzden halk arasında bu ameliyat türüne kapalı ameliyat yada izsiz ameliyat olarak adlandırılır.

Endoskopik yüz germe operasyonu ilk olarak safra kesesi ameliyatında yaygınlık kazandı. Karın içi ameliyatların büyük bir çoğunluğunda bu teknik yaygın olarak kullanılır.Son günlerde migren tedavisinde kullanılmaya başlandı. Bu yöntemin avantajlarından bir tanesi de yüz gençleştirmeye izin vermesi ve doğal etkili sonuçlar elde edilmesidir.  Klasik ameliyatlar yüzü genişletir ve tabak yüzlerin oluşmasına neden olur. Yüz dokularına müdahale etme şansınız yoktur. İşlemler hep yüzeysel yapılır. Cerrahlar elmacık kemiğinin üstüne gitmekte zorlanır.

Modern  endoskopik teknik ile saç arasından 2 cm uzunluğunda 4 kesi ile ameliyatlar kansız bir şekilde yapılır. Saç içinde belirgin yara izleri kalmaz. Klasik ameliyatlarda büyük yara izleri kalır. Kişiler klasik ameliyatta 50 yaşlara ulaşması beklenir. Modern yöntemle yapılan operasyonlarda iyileşme süreci kısa sürede gerçekleşir. Alın genişler, kaş kaldırılır, kırışıklıklar giderilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir