Popo Büyütme

POPO BÜYÜTME ESTETİĞİ

Popo BüyütmePoposu normalden küçük olanlar, poposu sarkık kişilere popo büyütme estetiği uygulanır. Popo büyüme operasyonunda popo protezleri ile popo büyütülüp dikleştirilir.

Yağ Enjeksiyonu İle Popo Büyütme

Hastanın kalçaları incelenir ve sonra yapılması gereken işlemler belirlenir. Bu işlemler hasta ile birlikte karara bağlanır.Büyütme ve dolgunlaştırmada en etkili yöntem yağın fazla olduğu bölgelerden yağ alıp eksik olan yerlere eklenmesidir. Mikro yağ grefti tekniği ile ince kanüllerle düşük basınç altında enjektör ile yağ hücrelerine zarar veremeden alınıp eksik olan yerlere enjekte edilir. Hastanın kendi yağ dokusu kullanıldığı için bu yöntem oldukça sağlıklı ve doğaldır. Tek dezavantajı konulan bu yağın bir kısmını vücut kabul etmez ve eritir. Bu durum poponun dolgunluk kazanmasını engeller. Ameliyat sonrası  özel bir korse 1 ay boyunca giyilir. Korse ağrıyı önlemek ve rahat etmenizi sağlamak için kullanılır.

Popo Protezleri ile Popo Büyütme

Yeterli yağ dokusuna sahip olmayan hastalara silikon protez konur. Kalçanın üstüne gelecek şekilde kalça yanakları arasına gizlenen kesiden kalça arasına Silikon protezler yerleştirilir. Plastik cerrahın hasta değerlendirmesinden sonra tercihe göre yapılır. Konulacak protezin büyüklüğü hastaya ve tedaviye göre değişir. Protez yağ operasyonunda yağ eksilmeyeceği için dolgunluk azalması görülmez.

Operasyon Uygulama Yeri ve Şartları Nasıl Olacak?

Operasyon tam teşekküllü hastanede genel anestezi uzmanları tarafından yapılır ve 2 saat sürer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir