Prp ile Yüz Gençleştirme

Prp ile Yüz GençleştirmePRP trombosit pıhtı hücresi yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen tedavi yöntemidir. PRP yeni cilt gençleştirme yöntemi olarak son günlerde estetik cerrahların en çok kullandığı estetik operasyondur. PRP tedavisinde kullanılan serum küçük miktarda yaygın olarak derinin iç kısmına enjekte edilir.

PRP uygulamasında amaç nedir?

PRP yüz gençleştirme tedavisinde hastaya ait bir serum elde edilir. Elde edilen serumda pıhtı hücrelerinin ortalama yoğunluğu ölçülür. PRP tedavisinde pıhtı hücrelerinin tüm yaraların iyileşmesine dokuların yenilenmesine hizmet etmek amacıyla yapılır

Uygulama hangi yollarla yapılmaktadır?

Bu yöntem yüz, boyun bölgesi, el üstü, bacak içi, kollarda, saçlı deri gibi cilt yenilenmesi gereken tüm bölgelerde aktif olarak kullanılır. Gözaltı morluk ve leke tedavisinde de etkili sonuçlar alınabilir.

PRP uygulaması bir tür kök hücre tedavisi midir?

Kök hücre tedavisi, yaralanmalar ve hastalığı tedavi etmek amacıyla hasatlı organa yeni hücrelerin tanıtılması anlamına gelir. Hastanın kendi kanı işlemden geçirilir. Bu yüzden son derece güvenlidir. Bulaşıcı hastalık riski çok azdır.

Pratikte PRP uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak kişiden 8-20 ml kan alınır. Santrifüj cihazında platetler ayrıştırılır. Bu ürün dolgu gibi deriye uygulanır.

Bu tedavinin uygulanması ne kadar sürüyor? Özel bir koşul gerekiyor mu?

Operasyon 10 dakika sürer. Kişi herhangi bir acı çekmez. Tüm işlemler hijyenik ortamlarda yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir