Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?Saç ekimi en az 4 kişilik bir ekiple steril şartlara sahip özel hastanelerde yapılır. Steril şartlarını sağlamayan yerlerde yapılan operasyonlar ciddi sağlık sorunlarına neden olur.  Saç ekimi 6 aşamada gerçekleşir.

  1. Aşama: Fotoğrafınız alınır. Saçlarınız özel traş makinesi ile 1 numara kısaltılır. Saçlar lokal anestezi için hazırlanır.
  2. Aşama: Dökülmemek üzere kodlanmış olan 2 kulağın üst bölgesine özel kliniklerde mikro cerrahi punchlar kullanılarak tedaviye devam edilir. Saç kümecikleri alınarak özel solüsyonlar içinde bekletilir.
  3. Aşama: İlk aşamadaki fotoğraflarınız operasyon için saç çizginiz belirlenir.
  4. Aşama: Saçlara ekim sonrası istediğiniz yönü verebilir ve saçlarınızı tarayabilirsiniz. Bu aşamada saçlarınızı tarayacağınız yön belirlenir.
  5. Aşama: Açılan saç kanallarında biriken saç kökleri tek tek yerleştirilir. Saç kanalı atlaması varsa bu aşamada düzeltilir.
  6. Aşama: Saçlar özel losyonlarla temizlenir. Saç ekimi sonrası nelere dikkat etmeniz gerektiği hususunda size gerekli açıklamalar saç uzmanlarınca açıklanır.

Saç Ekimi Yapılabilecek Durumlar

1- Yanık ve ameliyat izlerine bağlı olan saçsızlık durumlarında

2- Doğuşsal saç kayıplarında

3- Aşırı saç çekimi sonrası yaşanan saç kayıplarında

4- Psikolojik rahatsızlık sonucu saçın devamlı çekilip koparıldığı durumlarda  saç ekimi yapılır.

Saç ekimi en fazla kaç kere yapılabilir?

Saç ekimi en fazla 4 seansa kadar yapılabilir. Saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğü ve hastanın doğal görünümüne kavuşma durumuna göre yapılacak seans sayısı belirlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir