Üst Gözkapağı Estetiği

Üst Gözkapağı EstetiğiEstetik göz kapağı ameliyatı iyileşme sürecinin çok kısa ve rahat olması, kişiyi 10-15 yaş genç göstermesi açısından etkili sonuç veren bir operasyondur. En sık tercih edilen estetik operasyonların başında gelir. Göz kapaklarında görülen torbalanmalar genetik nedenlere bağlı olabileceği gibi yaşlanma, uykusuzluk, yorgunluk gibi durumların neticesi olarak ortaya çıkabilir. Gözlerde görülen bu durum göz kapaklarında bollaşma, torbalanmalar, sarkmalar, kırışıklıklar, çizgilenmeler görülmesine neden olur. Bu durum kişiyi hem yaşlı hem de yorgun gösterir. Üst göz kapağı estetiği ile bu durumdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Üst göz kapağı estetik ameliyatından önce kişi 1 hafta boyunca sigara kullanmaması gerekir. Kanı sulandıran aspirin tarzı ilaçlar da terk edilmesi gerekir. Yanak ameliyatı, boyun ameliyatı, kaş kaldırma ve yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Anestezi Şekli

Üst göz kapağı estetiği lokal anestezi altında rahatça yapılır. Alt göz kapağı estetiği ise sedasyon yada genel anestezi yöntemleri ile yapılır. Hem üst hem de alt göz kapağı estetiği yapılacaksa genel anestezi yerine sedasyon anestezi yapılması daha doğru olur. Kişi hastaneye yatmadan ameliyat sonrası taburcu olabilir.

Göz Kapağı Ameliyatında Yapılan İşlemler

Üst göz kapağı ameliyatı her kapak için yarım saat gibi bir sürede yapılır. Fazla olan deri altındaki kas doku fıtıklaşma yağ torbalarından küçük miktarda doku çıkarılarak tedaviye yön verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir