Yara İzi Estetiği

Yara İzi Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Yara İzi EstetiğiYara izi estetiği estetik cerrahlardan en fazla talep edilen estetik türüdür. Amaç yara izinin dikkat çekilmeyecek makul görünüme getirmektir. Yara izlerinin tamamen yok edilmesi söz konusu değildir. Hiçbir yöntem yara izlerini tamamen yok edemez. Yara izi estetiği operasyonu ile yara izleri makul düzeye getirilir yara izleri yok edilmez. Tüm ameliyatlarda dikiş atılan yerde yara izinin kalması normaldir. Yara izleri fizyolojik bir durumdur oluşması da doğaldır.

Yara izi estetiği ameliyatının yapılması bazı bölgelerde çok zordur. Bir parmağın alt yüzünde yara parmakta kontraktürlere neden olabilir. Bu durumlar genelde yanık yaralarında çok sık görülür. Burun estetiği gibi estetik ameliyatlarında yara izleri tamamen kaybolabilir. Çünkü ameliyat yapan cerrah yara izi olacak yeri iyi tespit eder ve işlem sonrası yara izlerine müdahale eder. Kazalara bağlı yaralanmalarda, apandisit, guatr ve mide ameliyatlarından kalan dikiş izleri farklıdır. Bu ameliyatlar sonucunda yara izleri görünür ve uzun süre kalabilir.

Trafik kazası sonucu yanağı kesilen kişiye ne yapılırsa yapılsın yanağında yara izi kalacaktır. Estetik cerrahisi bu durumlarda yara izlerini makul seviyeye getirebilir fakat tamamen yok etmeleri mümkün değildir.  Yara izi estetiğinde doktor yaranın durumunu değerlendirir ve yapılacak işlemleri size sunar. Doktor önerilerine uymanız ve sabırlı olmanız gerekir. Estetik düzelmelerini beklemek için operasyon sonarı üzerinden 6 ay geçmesi beklenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir