Zayıflama Sonrası Estetik

AŞIRI KİLO VERME SONRASI ESTETİK OPERASYONLAR

Zayıflama Sonrası EstetikKilo sorunu yaşayanlar kilo vermeye başladıktan sonra deri ve dokularındaki elastik özelliği kaybetmeye başlarlar. Buna bağlı olarak, üst kolda sarkmalar ve gevşemeler görülür. Memeler dümdüz olur ve uçları aşağı bakar. Karın bölgesinde katlanmalar alt sırta kadar uzanır. Kalça, kasık ve uyluk derileri sarkar. Zayıflama sonrası estetik operasyonunda alt dokunun şekli ve durumu desteklenir. Aşırı sarkan yağ ver deriler alınır. Vücut normal bir görünüme kavuşur.

OPERASYON ÖNCESİ GÖRÜŞME

Zayıflama sonrası estetik  görüşmelerinde şikayetler dinlenerek operasyondan beklentileriniz göz önüne alınarak tedavi yolu belirlenir. Genel sağlık durumunuza bakılarak vücudunuzdaki yağ miktarı ve dağılımı, cildinizdeki sarkık fazlalığınız ve deri kaliteniz değerlendirilir. Muayene sırasında sağlık problemleriniz, alışkanlıklarınız ve geçirdiğiniz rahatsızlıklar hakkında bilgileriniz alınır. Vücudunuz incelemeye alınıp vücut değerleriniz çıkartılır. Hangi operasyonları geçireceğiniz, kaç gün hastanede kalacağınız ayrıntılı olarak size anlatılır.

OPERASYON ZAMANINA HAZIRLIK

Soğuk algınlığı ve enfeksiyon rahatsızlıklarında Zayıflama sonrası estetik operasyonları ertelenir. Aspirin gibi ilaçlar operasyondan 1 hafta önce kesilmeye başlanır. Operasyon öncesi sigara kullanılmamalıdır. Operasyon günü makyaj yapmamalısınız. Saç jölesinden uzak durun. Rahat edebileceğiniz kıyafetler giyip takılarınızı evde bırakmanız tavsiye edilir. Operasyon öncesi 6 saat içinde bir şey yememelisiniz. Operasyondan 1 saat önce hastanede bulunmalısınız.  Adınıza ayrılan odaya geldiğinizde sizi rahatlatacak ilaçlar verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir